SERA PLASTİK SANAYİ MAMÜLLERİ TİCARET VE PAZARLAMA LTD. ŞTİ.


Sera Plastik firması 1985 yılında püskürtücü ve filit pompaları imalatı ile faaliyetlerine başlamıştır.

1992 yılında aynı firma ; ünvan değiştirerek Sera Plastik San. Mamülleri Tic. ve Pazarlama ltd. şti. adıyla faaliyetine devam etmektedir. İlerleyen yıllarda tarım sektöründe yaygın olarak kullanılan Zirai ilaçlama püskürtücüleri ve Sırt Pülverizatörleri üreterek tarım sektörüne yıllardır hizmet vermekte ve yerli üretimle de bir boşluğu doldurmaktadır. 2007 yılından itibaren HADIMKÖY-ISTANBUL’daki fabrikasında ; 250cc’den başlayarak daha büyük ölçekli püskürtücüler ile 20 litre kapasiteye kadar Sırt pülverizatörleri üretmektedir.

Bugün itibariyle kullanım amaçları farklı onlarca ürün yelpazesine sahiptir. Firmamız; konusunda Türkiye’nin ilk üretici firması olmakla beraber, ürün çeşidi, üretim kapasitesi ve ürün kalitesiyle lider firmasıdır. Firmamızın Türkiye genelinde İl, İlçe ve çeşitli beldelerinde yüzlerce bayisi mevcut olup düzenli olarak sözkonusu bayiler ziyaret edilmekte ve ihtiyaçları tedarik edilmektedir. Firmamız; konusunda yurt içinde lider firma olmanın yanında; Asya –Avrupa ve Afrika kıtasında da onlarca ülkeye ihracat yaparak ürünlerinin kalitesine duyulan güveni ispatlamıştır.

Sera Plastik firması 2008 yılında Pet sektörüne de girerek faaliyet alanını genişletmiştir. Ortak kuruluşu olan “Lider Evcil Hayvan Beslenme Ürünleri San.Tic.Ltd.Şti.” 2010 yılı içerisinde Kedi – köpek maması üretimine başlamıştır. Pet sektöründe; Marmara, Trakya ve Batı Karadeniz bölgelerine yoğun olarak odaklanmış olup zamanla ülkemizin çeşitli bölgelerine hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Sera Plastik firması 2007 yılından itibaren; ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemini firmada kurmuş ve belgelendirmiştir.

Ayrıca firmamız ; Tarım ve Köyişleri Bakanlığından ürünlerimize ait İmalat ruhsatları, İzin Belgeleri ve Sanayi Bakanlığından; üretilen ürünlere ait Garanti Belgelerini de almıştır.